Yetkili servisi olduğumuz Üreticiler

KAVO

DENTSPLY

MELAG

MORİTA

Kavo

COLTENE

3M ESPE

MIDWEST

anthogyr

YETKİLİ TEKNİK SERVİS FARKI

Airator başlıkları dünyanın en fazla devir sayısına sahip cihazlardır ve türbin sınıfları içinde ayrı bir yere sahiptir.Hem sağlık sınıfı sektöründe kullanıldıkları için hem de özelleşmiş yapılarından dolayı, tamir edilirken kesin verilerle ve detaylı analizler ışığında tamir edilmelidir.
Metekteknik Airator Kalibrasyon departmanında yaptğımız analizler ve veri elde etme yöntemlerinden bazıları;

- RPM (Revolution Per Minute) DEVİR SAYISI ANALİZİ

- DNL (Dental Noise Level) SES SEVİYESİ ANALİZİ

- DVL(Dental Vibration Level) VİBRASYON SEVİYESİ ANALİZİ

- TÜRBİN BALANS DEĞER ANALİZİ

- FREZ TUTMA MEKANİZMASI GÜÇ KONTROLÜ VE FREZ DÖNGÜ SAPMASI ANALİZİ

- RULMAN SEÇİMİ

Airator başlık türbinlerinde en fazla değişen parça rulmanlardır.Çünkü rulman değiştirmek herhangi bir tecrübe birikimine, teknolojik alt yapıya gereksinim duymaz.Bu nedenle sektörde rulman değişimiyle  airator  başlığının tamir edilebileceğine dair genel bir kanı vardır.Yeni rulman takılması, başlığınızın fonksiyonlarını kısa bir süre için kazanmasını sağlar fakat uzun vadede sorunların yeniden ortaya  çıkmasının önüne geçemez.
Dünyanın en iyi rulman üreticilerinden tedarik ettiğimiz, farklı kullanım özelliklerine göre tasarlanmış rulmanlar ile başlığınızın fonksiyonel açıdan hem de kullanım ömrü açısından değerini yükseltiyor, değişim sonrasında bütün parçaların bir biriyle uyum içinde çalışmasını sağlıyoruz.

- RAPORLAMA
Teknik servisimize gelen her airator başlığı için tamir işlemi öncesi ve sonrası olmak üzere her analizden 2 adet yapılır.Çıkan sonuçlar tarafınıza yazılı olarak raporlanır.


Bien Air